قالب وردپرس

همایش ملی انگور و فرآورده های جانبی آن، 4شهریور 1396

مصاحبه خبرگزاری ایرانا با آقای دکتر شهرام فرخی

سپتامبر 10, 2017

برگزاری سومین کنگره قارچ‌شناسی ایران

سپتامبر 19, 2017

همایش ملی انگور و فرآورده های جانبی آن، 4شهریور 1396

همایش ملی انگور و فرآورده های جانبی آن                چهارم شهریور ماه 1396                   خراسان شمالی

 

همایش ملی انگور و فرآورده های جانبی آن روز شنبه چهارم شهریورماه سال جاری در خراسان شمالی با حضور محققان، مبتکران، صاحبان صنایع تبدیلی و تکمیلی و مسئولان مربوطه در خراسان شمالی (شهرستان بجنورد) برگزار گردید.  برگزار کنندگان همایش عبارت بودند از: سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی، با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی. طی دو روز، 20 مقاله علمی پژوهشی و کلیدی و 46 مقاله بصورت پوستر ارائه و سه کارگاه آموزشی ترویجی به صورت میدانی و تئوری برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه، ابتدا دبیر همایش آقای دکتر اسلامی، روند برگزاری همایش را تشریح نمود. سپس آقای دکتر یوسفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی، پیرامون اهمیت انگور و جایگاه آن در استان خراسان شمالی و ضرورت برگزاری این همایش، مطالب مبسوطی را بیان نمود. ایشان اظهار داشت  45 درصد محصولات کشاورزی در استان خراسان شمالی به باغهای انگور اختصاص داده شده است.

اختتامیه همایش عصر روز یک­شنبه پنجم شهریورماه برگزار شد. در این مراسم که با حضور آقای مهندس صالحی، آقای مهندس طهماسبی، آقای دکتر قربانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، آقای  دکتر یوسفی، آقای دکتر اسلامی و دبیر همایش و جمعی از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی برگزار گردید، ابتدا آقای دکتر عزیزی دبیر علمی همایش قطعنامه پایانی همایش را قرائت نمود که در یکی از بندهای آن به لزوم ایجاد ایستگاه تحقیقات انگور شمال شرق كشور در استان خراسان شمالی اشاره و تاکید شد. سپس آقای دکتر یوسفی رئیس همایش، گزارشی از روند برگزاری همایش ملی انگور در استان را به استحضار حاضران رساند. در ادامه آقای مهندس صالحی طی سخنانی به اهمیت برگزاری همایش و پیگیری تحقق دستاوردهای آن اشاره نمود. در پایان مراسم، استاندار و هیئت همراه به بازدید از غرفه­های نمایشگاه انگور و فرآورده های جانبی پرداختند. سپس لوح تقدیر و تندیس جشنواره به برگزیدگان مقالات علمی و مقالات پوستری برتر اهدا شد و از دست­اندرکاران و فعالان کمیته­ها و غرفه­های برتر نمایشگاه جنبی، تقدیر به عمل آمد. آقای مهندس حسن ملکشی نیز مقاله­ای با عنوان « مدیریت کرم خوشه خوار انگور با تاکید بر شناسایی و کاربرد عوامل کنترل بیولوژیک برای تولید محصول سالم» به صورت پوستر ارائه نمود که جزو پوسترهای برتر معرفی شد. آقاي دكتر مرزبان به همراه همكاران استاني نيز مقاله‏اي با عنوان «ارزيابي مزرعه‏اي كارايي حشره‏كش زيستي بايولپ بر پايه Bacillus thuringiensis subsp. Kurostaki  در كنترل آفت خوشه خوار انگور» به صورت پوستر ارايه نمودند.

 
bio1

دیدگاه ها بسته شده است